Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Γέρακας - Θησέας Νέας Μάκρης 1 - 1

Μετά από ένα μέτριο αλλά κατά διαστήματα ικανοποιητικό παιχνίδι και των δύο ομάδων, ο δείκτης του σκορ έκλεισε στο 1 - 1.
Και τα δύο τέρματα του αγώνα σημειώθηκαν με πέναλτυ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και την ομάδα μας να ισοφαρίζει με τον Αποστολίδη στο μέσον περίπου του δευτέρου ημιχρόνου.
Για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε  ότι η μπάλα "τιμωρεί" όποιον χάνει εύκολες ευκαιρίες να σκοράρει. Πάντως δεν μπορούμε να πούμε ότι και η διαιτησία ήταν καλή, αφού πολλά σφυρίγματά της κρίνονται και αλλοπρόσαλλα και άδικα. Αυτό φάνηκε σε άλλο πεντακάθαρο πέναντυ που αρνήθηκε να της δώσει ο διαιτητής σε ανατροπή του Αποστολίδη.
Επίσης υπήρξε και ακύρωση γκολ χωρίς να καταλάβει κανείς το γιατί.

Πάντως αυτός ο πολύτιμος βαθμός έρχεται να προστεθεί σε αυτούς μίας πολύ καλής πορείας που ευχόμαστε να συνεχιστεί.